سوالات متداول

برای خرید از فروشگه پس از ایجاد حساب کاربری یا ورود به حساب کاربری خود، کالای مورد نظر خود را به سبد خرید اضافه نمایید، سپس برای تکمیل سفارش، اطلاعات گیرنده سفارش و آدرس خود را وارد‌نمایید، پس از انتخاب روش و زمان ارسال، نحوه پرداخت خود را انتخاب نمایید و سفارش خود را تکمیل کنید.

بله در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته می‌توانید سفارش خود را ثبت‌نمایید، توجه داشته باشید سفارش‌هایی که در ساعات و روز‌های غیر‌کاری ثبت می‌شوند، در اولین روز کاری بعدی بر اساس الویت مورد پردازش قرار می‌گیرند.

خیر، پس از ثبت نهایی سفارش امکان هیچ‌گونه تغییر در سفارش وجود نخواهد داشت.

برای لغو سفارش با واحد خدمات پس از فروش فروشگاه تماس بگیرید، همکاران ما راهنمایی‌ها و اقدامات لازم برای انجام درخواست شما را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

بله، شما می‌توانید از طریق درگاه‌های معتبر بانکی موجود در سایت ساناز برومندی و با استفاده از کارت‌های شبکه شتاب مبلغ سفارش خود را به صورت امن و راحت به صورت آنلاین پرداخت نمایید

اگر در شهر تهران هستید سفارش شما در همان روز ارسال میگردد. ارسال سفارش سایر شهر‌ها از طریق پست صورت می‌گیرد که در هنگام سفارش زمان تحویل کالا به پست مشخص می‌شود، سفارش شما طی ۲ تا ۵ روز کاری پس از تحویل سفارش به پست، به دست شما می‌رسد.

بله. با حضور در آدرس فروشگاه و هماهنگی قبلی میتوانید حضوری سقارش خود را تحویل بگیرید

هزینه ارسال سفارش‌های زیر ۱ میلیون تومان در شهر تهران همزمان با ارسال سفارش از طریق پیک موتوری مشخص و هزینه ارسال پستی به سراسر کشور ۱۵۰۰۰ تومان می‌باشد.

بله، اگر مبلغ سفارش شما بیشتر از ۱ میلیون تومان باشد و در تهران حضور داشته باشید هزینه ارسال شما رایگان خواهد‌بود.

برای عودت وجه ابتدا باید با تیم پشتیبانی تماس بگیرید و درخواست خود را اعلام نمایید، راهنمایی‌های لازم از طرف تیم پشتیبانی به شما داده خواهد‌شد. در صورت لغو سفارش طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری پول به حساب شما واریز خواهد شد در صورت برگرداندن کالا، ۱ تا ۳ روز پس از دریافت کالا توسط انبار مبلغ سفارش به حساب شما برگردانده خواهد‌شد.