رنگساژ مو

ساناز برومندی
18 تیر, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

فهرست مطالب

رنگساژ مو چیست ؟

رنگساژ مو، روشی است که برای جلوه بخشیدن و ترمیم رنگ مو استفاده می‌شود. همان گونه که می‌دانید موهای تازه رنگ شده همیشه از جلوه و درخشندگی خاصی برخوردارند. اما متاسفانه این درخشندگی و زیبایی همیشه پس از چند هفته به مرور از بین می‌رود. در برخی موارد رشد ریشه مو ها از زیبایی آن نیز می کاهد. شستشوی مداوم موها، آلودگی‌های محیطی، پرتوهای آفتاب، کلر موجود در آب استخرها و همچنین آب شور دریا از عواملی هستند که منجر به کدر شدن موها می‌شوند.

اگرچه می‌توانیم با پرهیز از این عوامل ماندگاری رنگ مو را افزایش دهیم. اما در هر صورت همه ما روزانه در معرض بسیاری از این عوامل هستیم. از سوی دیگر استفاده مداوم از رنگ موهای شیمیایی هم منطقی به نظر نمی‌رسد. با مصرف مداوم این محصولات شیمیایی، ممکن است آسیب‌های زیادی به بافت موهای خود وارد کنید. در این مواقع برای به دست آوردن جلوه و درخشندگی روزهای نخست، بهتر است از رنگساژ مو استفاده کنید.

آشنایی با رنگساژ مو

رنگساژ مو با درخشان کردن دوباره موهای رنگ شده، زیبایی و جلوه اولیه موها را باز می‌گرداند. رنگساژ مو در واقع همان رنگ‌های شیمیایی است که در ترکیب با آب یا مواد دیگر ضعیف شده‌است. بنابراین این ترفندها به اندازه دکلره و رنگ به موهایتان آسیب نمی‌رساند.

به علاوه با استفاده از این محصول، قادر خواهید بود هر از گاهی تناژ رنگی موهایتان را تغییر دهید و به چهره خود تنوع ببخشید.

امروزه انواع رنگساژ مو در طیف گسترده‌ای از تناژهای رنگی مختلف، از عسلی تا دودی و حتی نقره‌ای در بازار موجودند. حتی بسیاری از این محصولات از تناژهای فانتزی مانند سبز، صورتی و زرد برخوردارند.

بنابراین در انتخاب تناژ رنگی مورد نظر خود دقت کافی به خرج دهید. زیرا در غیر این صورت ممکن است نتایج نامطلوبی برای موهایتان رقم بزنید.

حتی به نوعی دیگر میتوان گفت رنگساژ مو در واقع همان رنگ مو است که با مقداری آب قدرت آن کمتر می شود تا به مو کمتر آسیب برساند.

رنگساژ مو

آیا می‌توان از رنگساژ مو در بارداری استفاده نمود؟

هنوز تحقیقات پژوهشگران در خصوص استفاده از رنگساژ مو در بارداری به نتایج نهایی نرسیده است. اما با این وجود مواردی اثبات شده که استفاده از این تکنیک را برای خانم‌های باردار منع می‌کند.

یکی از این موارد مجاورت مواد با کف سر است. در شرایطی که از مواد رنگساژ مو استفاده می‌کنید، این امکان وجود دارد که با پوست سر برخورد داشته باشند. در این شرایط است که مولکول‌های رنگ از طریق کف سر به خون مادر می‌رسد. ممکن است این مواد از طریق خون به بدن جنین برسد.

از طرفی تامین مواد غذایی و اکسیژن برای جنین توسط مادر موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن او می‌شود. به همین خاطر ممکن است بدن مادر در برابر چنین موادی نتواند واکنش دفاعی مناسبی نشان دهد و سلامتی او را به خطر بیندازد.

در نهایت در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان از رنگساژ مو در بارداری استفاده نمود، باید بگوییم که تا سه ماهه اول بارداری از این کار پرهیز کنید. در واقع در این مدت جنین در حال رشد و تکمیل اعضای اصلی بدن خود است. به همین خاطر در این دوران استفاده از مواد شیمیایی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. بهتر است آن را به سه ماهه دوم و سوم موکول کنید.

 

خدمات رنگ و لایت- خدمات زیبایی مو- خدمات رنگ مو - خدمات دکلره مو- خدمات لایت مو- خدمات سامبره مو-رنگساژ مو

تفاوت رنگ و رنگساژ مو

رنگ و رنگساژ مو دو تکنیک مجزا در تغییر رنگ موهاست که دارای تفاوت‌هایی هستند. ممکن است در ابتدا با برخورد به نام این دو تکنیک تصور کنید که این دو روش مشابه هم هستند. اما تفاوت آن‌ها گسترده است و از مواد به کار برده شده تا طریقه مصرف را در بر می‌گیرد.

از عمده تفاوت های این دو تکنیک میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:

۱- مواد استفاده شده در ترکیب رنگ مو شامل رنگ تیوپی به همراه اکسیدان است. این در حالیست که ترکیب رنگساژ مو از رنگ، آب و اکسیدان تهیه می‌شود.

۲- ترکیب رنگساژ مو ضعیف‌تر از رنگ مو است. به همین خاطر برای موهای دکلره شده یا آسیب دیده از خدمات رنگ مو استفاده نمی‌شود.

۳- قیمت رنگساژ مو از رنگ، کمتر است. علت این امر نیز میزان رنگ استفاده شده در ترکیبات آن است.

۴- در رنگساژ موها باید مرطوب باشد. در حالیکه در رنگ موها باید کاملا خشک باشند.

۵- ماندگاری رنگساژ مو کمتر از رنگ مو است.

۶- شدت رنگ انتخابی در خدمات رنگ مو بیشتر است اما در روش دیگر تنها هاله‌ای از آن را خواهید دید.

۷- طریقه رنگ‌گذاری موها در تکنیک رنگ مو از پشت سر و پایین موهاست. ولی برای روش دوم به یکباره مواد را به موها اضافه می‌کنید و تفاوتی ندارد از کدام بخش آغاز می‌کنید.

۸- آخرین تفاوت رنگ و رنگساژ مو به مدت زمان مکث مواد روی موها مربوط می‌شود. این زمان در رنگساژ حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه است. در حالی که این زمان برای خدمات رنگ مو از ۲۵ تا ۴۵ دقیقه است.

معرفی دستگاه مایکرومیست-ساناز برومندی-بیبی لایت-بالیاژ-مدل لیر-مدل پر-مدل فارا- مدل لیر-درست کردن مو-زنگساژ مو-بهترین سالن زیبایی تهران

محصولات رنگساژ مو

سه نوع محصول آرایشی مختلف برای رنگساژ مو وجود دارد. انواع شامپوهای بنفش و ضد زردی، رنگساژهای آمونیاکی و رنگ موهای معمولی که همه می‌توانند برای این محصول استفاده قرار بگیرند. در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد.

رنگساژ مو آمونیاکی

رنگساژ آمونیاکی در حقیقت نوعی رنگ موی نیمه دائمی و حاوی آمونیاک است، که منجر به تغییر رنگ ساقه‌های مو می‌شود. رنگساژهای آمونیاکی رنگ پایه موهایتان را از بین نمی‌برند. بنابراین اغلب برای موهای بلوند مؤثر واقع می‌شود. فراموش نکنید موهای تازه دکلره شده در وضعیت شکنندگی قرار دارند. بنابراین اگر به تازگی دکلره کرده‌اید، بهتر است برای استفاده از این محصولات چند روزی صبر کنید.

همچنین در این مدت سعی کنید موهایتان را کمتر بشویید. در غیر این صورت آسیب‌های جدی به بافت موهای خود وارد می‌کنید. برای استفاده از این محصولات، بهتر است دستور‌ عمل سازنده را در توضیحات محصول دنبال کنید. سعی کنید فرمول‌های سازنده را تغییر ندهید که موهایتان را در خطر قرار ندهید. اما در کل رنگساژهای آمونیاکی اغلب باید با مقداری اکسیدان ولوم ۲۰ مخلوط شوند.

شامپوی رنگساژ بنفش

بسیاری از افراد برای رنگساژ موهایشان به شامپوی رنگساژ بنفش اکتفا می‌کنند. شامپوهای رنگساژ اغلب برای موهای دکلره شده مورد استفاده قرار می‌گیرند. این محصولات نسبت به رنگساژهای آمونیاکی ملایم‌تر هستند. این شامپوها را می‌توانید ۲ تا ۳ بار در هفته و هر بار به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه روی موهایتان قرار دهید.

به این ترتیب تناژهای ناخواسته زرد یا نارنجی موهایتان خنثی می‌شوند. امروزه برندهای مختلفی از شامپوهای بنفش در بازار موجودند که هر یک از دوام و قدرت متفاوتی برخوردارند. با این تفاسیر ممکن است برای پیدا کردن شامپوی مناسب خود، مجبور شوید چند مارک مختلف را امتحان کنید.

رنگ موی بنفش رنگساژ

رنگ موی بنفش رنگساژ محصول دیگری است که برای رنگساژ مو مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگرچه این محصولات از خاصیت تقویت کننده مو را ندارند. اما در هر صورت نیاز شما را به رنگساژ تأمین می‌کنند. در واقع این محصولات با استفاده از رنگ بنفش تنالیته‌های ناخواسته موهایتان را حذف می‌کنند. بنابراین رنگ سابق را به موهایتان باز می‌گردانند.

.

رنگ موی بنفش اغلب بعد از دکلره استفاده می‌شود. برای استفاده از این محصولات کافیست مقدار مناسبی رنگ را با نرم کننده مخلوط کنید و به مدت ۱۵ الی ۳۰ دقیقه روی موهایتان قرار دهید. رنگ موی بنفش قدرت بالایی دارد. بنابراین سعی کنید مقدار کمی از این محصولات استفاده کنید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.