آمبره چیست ؟

روش رنگ کردن موها به روش آمبره این چنین است که ریشه موهایتان باید تیره تر باشد و رنگ موها هر چه به ساقه می رود به رنگ روشن در می آید.

در این روش، پایین موها روشن‌تر می‌شود و موها ظاهری دورنگ پیدا می‌کنند. برای ایجاد این حالت، باید قسمت پایینی موها را دکلره یا بی‌رنگ کرد و سپس آنها را با رنگ مو دلخواه خود رنگ کرد. دکلره کردن موها در رنگ مو آمبره یکی از اصلی ترین مراحل است. موها را به این دلیل که رنگ قبلی از بین برود دکلره می کنند اما باید مراقب باشید موهایتان خیلی دکلره نشود و ریشه ی اصلی موهایتان پیدا باشد .

انواع روش رنگ کردن -روش آمبره

بالیاز چیست؟

بالیاژ در واقع تکنیک رنگ کردن موها بصورت آزادانه و با دست است. بالیاژ یک لغت فرانسوی می باشد و حالت پیشرفته روش سنتی یعنی فویل می باشد بدین معنی که در این روش از فویل استفاده نمی شود .

مزیت این مدل رنگ نسبت به دیگر روش ها این است که تغییری با رشد مو و بیرون زدن ریشه ها در ظاهر شما ایجاد نمی شود و نیازی به ریشه گیری نیست .

انواع روش رنگ کردن-روش بالیاژ

لولایت چیست؟

در لولایت لابه لای مو‌ها رگه‌هایی با رنگ چند درجه تیره‌تر نسبت به پایه مو ایجاد می‌شود. هدف از انجام لولایت عمق دادن به موها است. از آنجا که لولایت مو‌ها را تیره می‌کند، باعث ضخیم‌تر و حجیم‌تر دیده شدن مو‌ها می‌شود.لولایت روی مو‌های روشن بهتر دیده می‌شود و ۲ الی ۳ درجه رنگ مو‌های‌تان را تیره‌تر می‌کند.

انواع روش رنگ کردن-روش لولایت

سامبره چیست؟

رنگ موی سامبره نسبت به آمبره جدید تر میباشد و ترکیبی از آمبره و بالیاژ است . در روش آمبره رنگ تیره از ریشه ها شروع و با نزدیکی به ساقه ، رنگ مو روشن تر می شود اما در سامبره این تغییر روشنایی ملایم تر صورت می پذیرد یعنی موها کم کم روشن می شود که جلوه ای طبیعی به موهایتان می دهد.

انواع روش رنگ کردن-روش سامبره

کالر ملتینگ یا مولتی کالر

این روش رنگ کردن مو مشابه آمبره و سامبره است با این تفاوت که از سه رنگ یا بیشتر استفاده می شود. در این روش حتما از رنگ تیره به روشن نمی رویم بلکه می توان از هر رنگی در ریشه شروع کرد و به هر رنگی در ساقه رسید.می توان از رنگ های فانتزی در قالب سبک کالر ملتینگ استفاده کرد که به هایلایت های کهکشانی معروف هستند.

انواع روش رنگ کردن-روش مولتی کالر

هایلایت چیست؟

هایلایت به ایجاد تیکه‌های روشن‌تر از رنگ پایه مو در لابه‌لای موها گفته می‌شود. هایلایت با ایجاد رگه‌های روشن در میان موهای تیره باعث ایجاد عمق در رنگ مو می‌شود. هایلایت باعث براق‌تر شدن مو می‌شود، به طور معمول هایلایت روی مو‌های تیره و۲ الی ۳ درجه رنگ مو‌های شما را روشن‌تر میکند.